שיפוץ מטבח - סוגי מטבחים
דף הבית >> סוגי מטבחים
 
 

סוגי מטבחים – קודם כל פרקטי ורק אז העיצוב.
זה הכלל המוביל בבחירת סוג המטבח הבא שלכם. ויש עוד:

לא משנה כרגע אם החלטתם על שיפוץ מטבח או החלפת הקיים בחדש. מה שחשוב כעת הוא שתבחרו נכון ומה שיתאים במיוחד לכם, לטעמכם ולמאפייני השימוש שלכם במטבח. לכן, ריכזנו כמה טיפים חשובים במיוחד שיסייעו לכם ל"חצות את הנהר" בשלום. נאמנים לכלל שכתבנו בכותרת כך גם תהיה הצגת הדברים. קודם כל הפרקטיות ורק אחר כך הפן העיצובי וסקירת סוגי מטבחים.

כשניגשים לסקור סוגי מטבחים
אלה השאלות שצריך לתת להן מענה
 

מקום – מה גודל המטבח שלכם? שטחו? צורתו? גובהו? נפח החלל? האם (ובדרך כלל זה המצב...) המטבח משתלב עם סלון הדירה או שהוא יחידה נפרדת? כדי לענות על השאלות האלה, שימו לרגע בצד את המגזינים והפרוספקטים שמציגים מטבחים מרשימים "תאווה לעיניים" עם כל החידושים, האיבזורים... וכמובן, אין סוף של מקום. התמונות האלה מצויינות כדי לאמץ רעיונות אבל האם כל זה נכנס אצלכם למטבח. אל תתנו ליופי ולעיצוב לבלבל אתכם המטבח צריך להיות נוח לתנועה, פרקטי לעבודה, יעיל באחסון ותואם למאפייני השימוש שלכם בו ולמספר הנפשות בבית.
מיקום – האם יש מקום לכל מכשירי החשמל? באיזה סדר נכון למקם את המיקרוגל, תנור, מקרר...? היכן נקודות המים והחשמל? ובמיוחד כשמדובר בחידוש מטבחים או שדרוג מטבחים האם הנקודות האלה מספיקות או שצריך להוסיף או לשנות מיקום? לאיזה צד המטבח פונה, אולי צריך להרחיב חלון ולהרוויח אור טבעי או שצריך להוסיף תאורה? ומה לגבי האוורור ואיסוף האוויר כדי להקטין עד למינימום את השתלטות ריחות המטבח על הבית כולו? פינת האוכל משתלבת במטבח, נפרדת או אולי עדיף במסגרת עבודות שיפוץ מטבח להתקין דלפק שיכול להכיל עד 8 סועדים?
 
צורך – זה הפרק שעוסק בהתאמת המטבח למאפייני השימוש שלכם בו. האם אתם בשלנים כבדים או בשלנים "לייט"? מארחים הרבה (הרבה סועדים והרבה פעמים)  או שהמטבח צריך להיות מותאם בעיקר למספר הנפשות המשפחה? איך מנקים בקלות ומה נכון לשלב במטבח כדי להקל על ניקיונו? אולי חיפוי קירות בקרמיקה או אפילו שילוב של חיפוי זכוכית – חומרים שקל להסיר מהם כתמים ונתזי טיגון שתמיד קופצים ומתמקמים על הקיר סביב אזורי הבישול והחיתוך?  לכל אלה יש השלכה על מרכיבים כמו משטחי עבודה, נפחי אחסון, גישה לכלי המטבח כמו סירים, מחבתות ובמאמר מוסגר – שאלות אלה יכולות לקבל תשובה בבחירת סוגי מטבחים דרך עין עיצובית כמו למשל מטבח פרובנס בו מקובל אלמנט של תליית סירים על מתלה משתלשל מהתקרה.
 
התאמה – אנחנו מתקרבים לענייני עיצוב המטבח ולכן חייבים להבין האם הוא חלק בלתי נפרד מפינת האוכל והסלון או יחידה נפרדת. נקודה זו חשובה במיוחד אם רוצים להתאים את אופיו והאווירה שהוא משרה לעיצוב הבית או הדירה או אולי לבחור דווקא בעיצוב מנוגד בסגנונו.  
בין אם בחרתם בשיפוץ מטבח, שדרוג או אפילו רק בחידוש המטבח – מגוון חומרי הגלם, אפשרויות החיפוי, הציפוי, הצבע והאלמנטים שניתן להוסיף למטבח שלכם – מאפשרים לנו להתאים לכם כל סגנון מתוך גלריית סוגי המטבחים, אותה נחלק לשתי משפחות עיקריות:
 
המטבח הכפרי – במשפחה זו תיתקלו בשמות כמו מטבח אנגלי, מטבח צרפתי (פרובנס), מטבח איטלקי... רובם ככולם עושים שימוש בעץ או בציפוי עץ, אפשר
עם פיתוחים ועיבודים אפשר כמעט במצבו הגולמי/טבעי של העץ בשילוב עם אלמנטים של אבן, מתכת וכלי ברזל, ומאפייניהם: פשטות, פרקטיות, עתיק, אוירה
חמימה, רומנטיות, מאסיביות ועוד.
 
המטבח המודרני – שמתבסס על קווים חלקים, נקיים, משטחים מבריקים, הכלת אבזרי המטבח מאחורי דלתות פתיחה, הזזה או הרמה כדי לשמור על המראה החלק, הכול תוך שימוש בחומרי גלם כמו נירוסטה, זכוכית, חומרי ציפוי מבריקים ועוד – כולם יחד נועדו לייצר אווירת היי-טק, מודרני, קידמה, המילה האחרונה.
 

למידע משלים, אנחנו ממליצים לכם להעניק כמה דקות לקריאת התכנים שעוסקים בנושאים כמו חיפוי מטבח או ציפוי דלתות מטבח שיפתחו בפניכם כלי עיצוב, חומרים וסגנונות מותאמים לקשת רחבה של סוגי מטבחים.
 

לייעוץ, המלצה, וקבלת טיפים חשובים בנוגע לסוגי מטבחים 
ואפשרויות שיפוץ מטבח, התקשרו אלינו
או השאירו פרטים ואנחנו נחזור אליכם


טלפון - 03-7560176
או
במייל

New-kitchen

(ניו קיטשן)
 זה כל מה שנדרש לשדרג את המטבח לחדש
 
   


מאמרים מומלצים
 
   


 
 
מטבח חדש יקר לכם?
איך שלא תקראו לזה
New Kitchen  באנגלית
ניו קיטשן בעברית
תקבלו את אותה תוצאה
ב-1/3 הוצאה

03-7562425
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 

 
 
 
                 
 
 
 
 
אפיון אתר                                                                                                                                                                     כתיבה  שיווקית וקופירייטינג - הברנש
;